Gyertek ti is pingpongozni
Pingpongozzatok velünk, és legyetek ti is az ország egyik legeredményesebb utánpótlás képző és nevelő egyesületének tagjai.
Már 6 éves kortól sok szeretettel várjuk a gyerekeket foglalkozásainkra
ahol először játékos képességfejlesztés (ritmus, ütemérzék, kéz, láb és mozgáskoordináció) keretein belül ismerkednek meg a gyerekek a sportággal, majd az alapok és technikák elsajátításával határ akár a "csillagos ég"
Nézd meg videón milyen egy edzés nálunk
Videó: Gyarmati László
Szeretnél egy remek csapatba tartozni?
Olyanba, ahol a mosoly alapkövetelmény. Olyanba, ahol sportolás közben játszhatsz, mindezek felett rengeteget tanulhatsz.
Új barátokra is fogsz találni ez nem is kérdés.
De olyan remek társaságba, ahol játszhatsz egyéniben és csapatban, de még párosban is.
Gyere és játssz velünk
Jaj de ügyes.... (szülőknek)
A képességek fejlesztése nem csak a sportágunkban fontos, hanem a mindennapok bármely területén, legyen az akár egy gyöngyfűzés is.
Ekkor szokják mondani egy gyerekre, hogy jaj de ügyes.
Vannak képességek melyek már egész kicsi korban kialakulnak, persze nem maguktól, hanem a különféle fejlesztő játékoktól, de vannak melyek nem, például a koordinációs képességek. A szem-kéz, szem-láb, kéz-láb, mozgáskoordinációk.
Mivel a pingpong jellemzője a mindkettő oldali játék, mozgás, így még az agyat is stimuláljuk, megtanítva az agy mindkettő féltekéjének használatát.
Fejlődik a.....
- A koncentrációs képesség (iskolában sokkal gyorsabban tanulnak a gyerekek, elég egyszer átolvasni valamit, nem kell 4-5-ször mint másoknak, hogy megértsék és megtanulják)
- Figyelmesebbek lesznek (mivel a pingpongban az ellenfél minden apró rezdülésének jelentősége van, így ez hatással lesz minden másra is az életben)
- Fejlődik a kreativitásuk
- Megtanulnak gyors döntéseket hozni (mivel az ellenfél labdája villám gyorsan jön, kb. század másodpercünk van arra hogy észleljük, kiválasszuk a sok közül a legjobb megoldást, és még végre is hajtani ez idő alatt)
- Talpraesettek lesznek (vannak szituációk a mérkőzések alatt, főleg tét helyzetben, hogy ki kell állnunk magunkért, az igazunkért a poént illetően, ez áttevődik a mindennapokra is)
- Megtanulnak csapatban dolgozni, szurkolni egymásért, de az irányítást is megtanulják
Stimulálja az agyat (Az asztalitenisz kétféleképpen stimulálja az agyat. Először is, mindig készülni kell ellenfél következő ütésére, amihez a homloklebeny működésére lesz szükség. A játék során végzett aerob mozgás továbbá a hippokampuszt stimulálja. Ez az agy azon része, amely segít új dolgokat megtanulni, illetve megőrizni a már megtanult dolgokat, tehát a gyerekek memóriája is javul a játék során.)
Javítja a gondolkodási készséget (Tudományosan bizonyított tény, hogy a pingpongozás mind a motoros képességeket, mind pedig a gondolkodási készséget segít fejleszteni. Több tanulmány is arra az eredményre jutott, hogy az asztalitenisz serkenti az agy vérellátását, ami nem csak a tisztább gondolkodásban segít, hanem az Alzheimer-kór és a demencia megelőzésében is.)
Élesíti az elmét (szellemi éberség mellett megtanít a helyes stratégiák kiválasztásában és alkalmazására is.)
A pingpong előnye még, hogy segít levezetni az indulatokat, oldja a stresszt, javítja a test koordinációját. Erősíti a csontozatot, ami ugyebár kamaszkorban szintén folyamatosan változik. A másik nagy előnye, hogy kiveszi az emberből a fölös energiákat.
A rendszeres gyakorlás persze itt is nagyon fontos. Mivel reagálnod kell a labda folyamatos mozgására, nemcsak a kéz-szem-láb koordinációt javítja, de trenírozza az elmét is, a legjobb manőverekhez ugyanis erős agytorna szükséges. Ráadásul a reflex is fejlődik, javítja a gondolkodási készséget és a fogyásban is segíthet.
A fentieken kívül még annyi de annyi jótékony hatása van, de mindebbe a legfontosabb, hogy egy rendkívül változatos és élvezetes játék.
Igen, nem más mint JÁTÉK, csupa nagybetűvel !
Mindezeken felül pedig, az életbe való kilépéskor ott fog lapulni a zsebben a friss diploma. (Kivéve azokat, akiknek ez nem életcéljuk)
Szeretném kipróbálni, jelentkezem