Anno
Anno..... Ajkán 1994-ben kezdődött el egy olyan utánpótlás nevelő képzés (Gyepesi Asztalitenisz SE) klubunk alapítójával (Ughy Zoltán), mely meghatározta a város jelen asztalitenisz sportját, és felkerül Ajka is az asztalitenisz térképére, nem csak országosan, de a nemzetközi színtéren is letettük névjegyünket.
Már a második évtől számos sikert értünk el, a következő évtől pedig már Veszprém megye első számú nevelő klubja voltunk. Minden korcsoportban megyei bajnokok sorát adta az egyesület, mind a fiúknál, mint pedig a lányoknál.
A teljesség igénye nélkül megyebajnokaink: Ughy Tamás, Kurali Barna, Spengler József, Szombati Péter, Cséri László, Turi István, Angi László, Hujbert Gábor, Sági Anita, Spengler Kati, Leskovics Kati, Róth Renáta......
Az országos siker sem váratott sokat magára. Ughy Tamás (klubunk elnöke) és Kurali Barna egyszerre kerültek fel az országos ranglistára, majd követték őket a többiek, Hujbert, Spengler és Szombati is. A gyerekek szépen kúsztak felfelé a ranglistákon, olyannyira, hogy az első igazán nagy országos siker pillanata is elérkezett, Kuralit beválogatták a magyar utánpótlás válogatott keretbe. Sajnos nem sokáig volt kerettag (edzőváltás miatt), viszont a következő évben Ughy Tamást érte a megtiszteltetés, aki magára is húzhatta a címeres mezt, büszkén képviselte Magyarországot, Ajkát és klubunkat a nemzetközi versenyeken, sőt Szlovéniában a dobogó legfelső fokára is felállhatott. Sajnos a játékhelyünk felújítása miatt edzéseinket hosszabb időre szüneteltetni kellett, így versenyzőink az edzővel egyetemben sajnos más klubokba kényszerültek igazolni.
A közel 4 éves kihagyás után 2008-ban újraélesztettük a klubot, és újra teljesen a nulláról építkezve Ajkarendekre tettük át bázisunkat, természetesen továbbra is a klub alapítójával és vezetőedzőjével, Ughy Zoltánnal, aki magyargencsi és mohácsi edzői kitérő után tért haza Ajkára.
A kicsit már idősebbekkel a legkisebbek is nagyon szépen kezdtek el fejlődni, így ismét hamar a megye vezető utánpótlás nevelő klubja lettünk. Az újrakezdéstől kettő évre, Farkas Dóra nyerte első megyei bajnoki címünket, aztán jöttek a többiek is sorba, Vér Kornél, Jalkóczi Márton, Pad Franciska, Ashley Rozi..... Az országos ranglistákon 10 játékosunk szerepelt egyszerre, ezt egyetlen egy vidéki klub sem tudta produkálni, csak kettő fővárosi egyesület a Statisztika és a BVSC, így mint nevelő egyesületet, már Magyarország legnagyobbjai között tartottak számon bennünket. Sőt, tudásban sem voltunk rosszak, főleg hogy lassan már az országos érmek is kezdtek jönni Pad Franciska révén, aki egy ezüst éremmel nyitott 10 évesen.
A lányokkal beneveztünk a Nemzeti Bajnokságba (NB.1) ahol csupa utánpótláskorú játékossal álltunk ki, és csatlakozott hozzánk a klub vezetőinek ex edzőnője, Kun Tiborné (Éva néni) is. A csapat tagjai voltak: Kun Tiborné, Farkas Dóra, Pad Franciska, Ashley Rozi, Laki Zsuzsi, Jalkóczi Karolina, és Pad Lina is bemutatkozott már 7 évesen. A hazai mérkőzéseinket Noszlopon a tornacsarnokban játszottuk kettő éven keresztül.
Ebben és az előző időszakban kettő rekordot is megdöntöttünk, melyekre nagyon büszkék voltunk. Az egyik, Pad Franciska 7 évesen került fel az országos ranglistára, a másik pedig, hogy szintén 7 évesen Pad Lina lett minden idők legfiatalabb NB.1-es játékosa.
Mi több, Franciska az U11 korcsoportba országos bajnok is lett, ő is megkapta a meghívóját a magyar válogatottba.
Egy kooperáció révén 2014-ben, a jobb edzéskörülmények és az anyagi támogatás reményében Ajkarendekről bekerültünk Ajka belvárosába, egy iskola tornacsarnokába. (Addig művelődési házban edzettünk, 3 asztalon, kövön)
2015 nyarán az összes Gyepesi Asztalitenisz SE játékos átigazolásra került a Bányász SK Ajka klubba, más néven, de tovább folyt a munka. Itt már megfelelő körülmények voltak, ahol már csapatbajnoki mérkőzéseket is lehetett játszani, indítottunk is csapatot a megyei felnőtt férfi bajnokságban.
Nem csak a felnőttek kezdtek visszaszáguldozni, hanem a gyerek létszám is tovább nőtt, amire szintén büszkék voltunk, hogy 12 játékosunk fenn volt egyszerre az országos ranglistákon. Tovább növeltük fölényünket a megye utánpótlás színterén is, hiszen a többiek mellett Modori Kristóf, ifjabbik Pad Ágoston, Vörös Bence, Laki Zsuzsi, Pad Lina, Tóth Zsófia is megyei bajnok lett, sőt utóbbi kettő nem csak megyei, de régiós bajnoknak is vallhatta magát.
Szinte minden országos versenyről éremmel tértünk haza Pad Franciska révén, aki nem csak Ajka, hanem Veszprém megye legjobb sportolója címet is elnyerte. Lassan felnőtt játékban hozzá Ashley Rozi is, aki szintén éremért játszott már az országos versenyeken. Majd Pad Lina 3. lett az országos diákolimpián a korcsoportjában, és országos versenyen is dobogóra állhatott. Közben Franciska már a magyar válogatott színeiben, külföldi versenyekről szállította az érmeket, köztük négyszer is a nemzetközi dobogó legfelső fokára állhatott, felkerülve a világ ranglistára is eredményei révén.
2018 év végéig egy nagyon eredményes időszak volt, hiszen Franciska a magyar válogatottal a nemzetközi versenyekről 4 arany, 1-1 ezüst és bronz éremmel tért haza, az országos versenyeken pedig 21 érmet szereztek játékosaink, köztük 3 aranyérmet (Pad Franciska) 6 ezüst és 12 bronzérmet. De nem csak Franciska, hanem húga Lina, és Kiss Csenge is felállhatott az országos dobogóra.
Az új kezdet
2018 év végén arra az elhatározásra jutottunk, hogy új fejezetet nyitunk Ajka asztalitenisz sportjában. Többed magunkkal kiválva a Bányász SK-ból, új alapokra helyezve az utánpótlás képzést, elkezdtük szervezni, majd 2019 év elején megalakult az Ajkai Asztalitenisz Sportegyesület.......... folytatás az eredményeink menüpont alatt.