Bronzérmes az Ajkai Asztalitenisz SE

A csapat tagjai: Hepke Johanna, Horváth Lilla, Kiss Csenge, Tóth Nóra, tartalék Vörös Zsóka.

Június

VAKÁCIÓ KUPA 2021

Az egyéni versenyszámot Kiss Csenge nyerte, második Takács Mátyás lett, a harmadik pedig Mátyás Gergő.

A páros számot Kollár Hanna - Vörös Bence pár nyerte, második Kiss Csenge - Kollár Csillag, a harmadik pedig Vörös Zsóka - Bíró Patrik lett.

A harmadik, koordinációs versenyszám aztán borította az addigi sorrendet. Itt Takács Mátyás lett az első, Kollár Hanna a második, és Kázmács Bence a harmadik.

A Vakáció Kupa bajnoka végül..... 1. Takács Mátyás, 63 ponttal, 2. Kollár Hanna - 54  3. Kiss Csenge - 52  4. Kázmács Bence - 45  5. Vörös Bence - 41  6. Mátyás Gergő - 38  7. Bíró Patrik - 30  8. Vörös Zsóka - 28

A további helyezettek, akik érem díjazásban részesültek:Szücs Dorottya, Kollár Csillag, Nagy Ádám, Simon Kristóf, Marsi Ármin, Jánosi Johanna.

Augusztus

Budapest Bajnokság - Országos ranglistaverseny (2021.08.17-19 Budapest)

Egy év pandémia után az első ranglistaverseny. Közben többen is korcsoportot váltottak, így kíváncsiak voltunk hol is tartunk, főleg hogy sokaknak ez volt életük első országos versenye.

Újonc lány:
9. Kiss Csenge,
33. Vörös Zsóka

U11 fiú:
9. Kázmács Bence

Közép-Dunántúl Régiós Bajnokság  (2021.08.29 Pápa)

Pápán került megrendezésre a régió bajnoksága, melyre nyolc gyerkőccel neveztünk. Sajnos a legkisebbek versenyszáma az U11 nem lett megrendezve egyik nemben sem, így csak 4 versenyszámban hirdettek eredményt, melyből hármat meg is nyertünk.

Szeptember

Nebuló Kupa - országos verseny (Budapest)

Kettő gyerekkel vettünk részt az első ízben megrendezett kupán a 10 évesek között, mely nem csak egy hagyományos versenyszámból álló verseny volt, hanem több számból álló vetélkedő inkább.

10 évesek fiú

3. Kázmács Bence

10 évesek lány:

9. Szücs Dorottya

PÖRGETŐ VERSENY

Ez abból állt, hogy ki tudja rontás nélkül többször átpörgetni a labdát mozgásból, szélről és középről.

Fiúknál 3. Kázmács Bence

Lányoknál 1. Szücs Dorottya

VILLÁMVERSENY

A főverseny után villámversenyt is rendeztek, ahol már a fiúk és lányok együtt meccseztek.Ennek érdekessége, hogy egy szett van, és 5 pontig tart a mérkőzés.

5. helyezett Kázmács Bence és Szücs Dorottya

ORSZÁGOS BAJNOKSÁG ! (Bük)

Négy napra Bükre költözött a magyar asztalitenisz teljes utánpótlása, természetesen az Ajkai ASE sem maradhatott távol az asztalitenisz legrangosabb eseményétől az OB-tól.

U11 fiú: 9. Kázmács Bence

U13 lány: 5. Kiss Csenge

Serdülő lány páros: 9. Kiss Csenge BVSC-s, Vörös Zsóka pedig pápai párjával.

Serdülő lány egyéni: 17. Kiss Csenge

Ifjúsági egyéni: 5. Czeglédi Szilvia

Ifjúsági páros: 9. Czeglédi Szilvia - Phan Viola (Statisztika)

Ifjúsági vegyespáros: 5. Czeglédi Szilvia - Balogh Bence (PEAC)

Október

ÚJONC TERÜLETI BAJNOKSÁG - Budapest

A fővárosba utaztunk az év, és az átszervezések miatt az utolsó területi ranglista versenyre október legelején.

Veszprém Megyei Utánpótlás Csapatbajnokság

Várpalotán került megrendezésre a megye utánpótlás csapatbajnoksága, mely a teljes, az újonc, serdülő és ifjúsági korcsoportot átölelte. A megye teljes utánpótlása felvonult Várpalotán 18 éves korig, éppen ezért nagyon értékesek fiatal csapataink helyezései. Sajnos nálunk, és a többi klubnál is voltak hiányzók, de így is 19 csapat adta le nevezését a bajnokságba.

Eredményeink....

2. Ajkai ASE 1 (Kázmács Bence, Marsi Ármin)

5. Ajkai ASE 2 (Bíró Patrik, Vörös Zsóka)

6. Vp-Ajka (Tóth Zsófia, Fülöp Lorena) Ajkai ASE-Várpalota vegyes csapatunk.

December

Szilveszter Kupa  (December 30 Balatonfüred)

Hagyományosan Balatonfüreden került megrendezésre a Szilveszter Kupa, mely egy svájci rendszerben lebonyolított verseny, férfiak és nők együttes szereplésével.

Női egyéni  1. Kiss Csenge

Férfi egyéni 13. Kiss Csenge

2021 év eredményeinek összesítése

Arany        Ezüst       Bronz       Összesen

Kiss Csenge                   6                -               3                  9                                                                                          Kázmács Bence             2                4               1                  7                                                                                              Takács Mátyás                1                 1               1                  3                                                                                              Mátyás Gergő                 1                 -               3                 4                                                                                                  Marsi Ármin                     -                 1               1                  2                                                                                                Kollár Hanna                   -                 1                -                  1                                                                                                Vörös Zsóka                   -                 -               3                  3                                                                                                  Bíró Patrik                       -                 -                1                  1                                                                                                Szücs Dorottya               -                 -                1                  1

A vírus miatt egy csonka év volt a versenyek szempontjából, de így is 31 érmet sikerült nyerniük a játékosoknak.             A legeredményesebb ajkai versenyző Kiss Csenge lett összesen 9 dobogós helyezésével, köztük 6 aranyéremmel.

A csapataink szempontjából 3. helyen végeztünk a női NB1-ben, és felkerültünk a legfelső elit bajnokságba, az Extra Ligába.

A megyei férfi 1.oszt. CSB sajnos félbeszakadt, de az utánpótlás CSB-n ha csonka csapatokkal is, de a 2. 5 és 6. helyeken végeztünk.

Nagy eredmény még, hogy Kiss Csenge mellett Kázmács Bence is bekerült a remény utánpótlás magyar válogatott keretbe.

© 2024 Ajkai Asztalitenisz SportegyesületMinden jog fenntartva.